Kinárna

Naše dezerty

Cukrářská značka M Pastry

Jak to všechno začalo?

„Posledních 20 let byla cukrařina mým velkým koníčkem. Sledovala jsem aktuální trendy v cukrařině a často jsem pekla různé dezerty a dorty pro mojí rodinu. To vše se změnilo v roce 2021, kdy jsme převzali provoz kavárny Kinárna v Soběslavi, díky čemuž jsem se mohla naplno ponořit do svého snu stát se cukrářkou.

V roce 2024 přišel, z důvodu neustále rostoucí poptávky po mých dezertech, další velký krok, kterým bylo vytvoření vlastní značky M Pastry. Veškeré zákusky se snažíme péct v moderním stylu dle francouzských receptů, kde je nám velkou inspirací Cédric Grolet. Naše zákusky se staly oblíbenými nejen mezi hosty Kinárny, ale také na svatbách, firemních akcích a rodinných oslavách.“

– Marcela Rypáčková

Naše dezerty

Vejce

Jeden z nejoblíbenějších dezertů našich zákazníků. Bílek je vyroben z kokosové mousse a žloutek vás překvapí svou ovocnou chutí v podobě manga a maracuji. Vše je zabaleno v lahodné čokoládě a zasazeno do Alungy čokolády.

alergeny: 7

Mango

Tento dezert je ideální volbou pro milovníky manga – a že vás je opravdu hodně! Skládá se z mango-vanilkové mousse a jeho vklad je z mangovo-maracujové compoté. Tento lahodný obsah je zabalen do čokolády a posazen na mandlovém crumble.

alergeny: 1, 7

Ořech

Favorit pro všechny, kteří preferují ořechy a karamel. Vnější obal ořechu je tvořen z karamelové čokolády, pod nímž se skrývá ořechovo-karamelová mousse. Uvnitř najdete praliné se slaným karamelem.

alergeny: 3, 7, 8

Maracuja

Stylový dezert, který spojuje osvěžující maracujový compoté s namelacou s fazole tonka, vše zabaleno do mléčné čokolády.

alergeny: 7

Citron

Pro všechny milovníky kyselých chutí je tento legendární dezert podle francouzského cukráře Cedrica Groleta jasná volba. Najdete v něm šlehačkovou ganache s yuzu a ve středu se skrývá náplň z citrónu, máty a yuzu. To celé je obaleno do bílé čokolády.

alergeny: 7

Vanilkový lusk

Dezert je plný vanilkové chuti, jelikož je jeho základ je připraven z mandlového financieru s vanilkou. Další vrstva je z mandlového praliné s vanilkou a to celé je zabaleno do vanilkové namelaky a hořké čokolády se zlatým prachem.

alergeny: 1, 3, 7, 8

Éclair

Éclair je tradiční francouzský dezert, který se skládá z různých druhů těsta: odpalovaného těsta, odpalovaného presovaného těsta nebo také na bázi mousse. Tyto sladké lahůdky jsou obvykle připravovány v různých chutí, jako je například čokoláda, vanilka, káva nebo jahoda. U nás můžete ochutnat pokaždé různé kombinace chutí i komponentů.

alergeny: 1, 3, 7, 8

Hruška

Tento dezert je osvěžujícím zážitkem plným čerstvé ovocné chuti a sladké karamelové harmonie. V chutích se snoubí jemnost financiéru s mandlemi a šťavnatost karamelizovaných hrušek. Naše křehká hruška je doplněna o bohatou texturu a sladkost, kterou přináší karamelová ganache s vanilkou, dodávající dezertu neodolatelnou rovnováhu chutí.

alergeny: 1, 3, 7, 8

Kostka

Kostka mandarine – tento dezert je jako kousek sladké chuti, který vždy okouzlí svou bohatou a osvěžující kombinací. Uvnitř najdete mandarinkové compoté, které dodává dezertu intenzivní chuť. Mandarinkovo-kalamansi crémeux se skvěle doplňuje s karamelovým korpusem. Dezert je celý obalený v čokoládě s lískooříškovým mousse a šlehanou lískooříškovou ganache.

alergeny: 1, 3, 7, 8

Mandarinka

Sladká jízda plná ovocných chutí, čokoláda a čerstvá šťáva z mandarinky – kdo by odolal tomuto sladkému spojení? Uvnitř najdete čerstvé mandarinkové compoté s přídavkem pikantního timut pepře, což dodává dezertu nezapomenutelnou chuťovou zkušenost. Mandarinková mousse zajistí dezertu jemnou a krémovou texturu, která se rozplývá na jazyku s každým soustem. A co je na tom nejlepší? Celý tento sladký zážitek je obalený v čokoládě!

alergeny: 3, 7

Meruňka

Pokud neholdujete chuti mandarinek, máme pro vás alternativu: meruňka! Uvnitř najdete pistáciový crumble, který dodává dezertu křehkou a chutnou strukturu, připomínající dokonalou harmonii s jeho náplní. Meruňkový bavorský krém dodává dezertu jemnou a krémovou chuť, která se skvěle doplňuje s osvěžujícím meruňkovým compoté!

alergeny: 1, 7, 8

Panna cotta

Tento italský dezert slibuje lehkost a potěšení v jednom. Každá porce panna cotty je založena na krémové smetaně, která se doslova rozplývá na jazyku. Varianta s vanilkou i tonka fazolí dodávají dezertu jemnou chuť, která vás zavede do říše sladkých snů. Naše nabídka panna cotty zahrnuje širokou škálu variant, jako je karamelová, čokoládová, borůvková a malinová příchuť.

alergeny: 7

Paris-Brest

Chuť Paříže přímo na Váš talíř – to je paris brest. Odpalované těsto vytváří základ této pochoutky, jehož lehkost a křehkost vás překvapí. Následuje máslový croustillant, který dodává dezertu křupavost. A navíc, každé sousto je korunováno šlehanou lískooříškovou ganache, která přináší skvělou chuť a dodává dezertu nezapomenutelný charakter. A co víc, každá porce je doplněna praliné, která podtrhne jemnou sladkost a dokonalou harmonii všech zmíněných chutí.

alergeny: 1, 3, 7, 8

Pavlova

Kdo by nemiloval pavlovu? Tento zákusek si získal nejedno srdce milovníka dezertů! Švýcarský meringue, náš základ, je lehký a křehký, právě tak, jak má být. Na něj následuje vanilkový krém chantilly, který dodává dezertu jemnou a krémovou texturu. A jako třešnička na dortu je každé sousto korunováno ovocným compoté, které dodává svěžest a kontrastní chuťový zážitek. Pavlovu budete chtít zas a znovu.

alergeny: 3, 7

Pistácie

Dezert, který láká nejen svou bohatou chutí, ale i vizuálním dojmem, to je pistácie. Pistáciový financier, náš „stavební“ kámen, je jemným a chutným základem, který tvoří srdce tohoto dezertu. Následuje crunchy vrstva, která zajistí křupavost a dodává kontrastní texturu každému soustu a na vrcholu najdeme šlehanou pistáciovou ganache, která zdůrazní chuť oblíbeného dezertu.

alergeny: 1, 3, 7, 8

Popcorn

Představujeme vám unikátní dezert, který v sobě spojuje chuťovou explozi s uměleckým vizuálním dojmem: karamelová mousse, harmonicky doplněná pekanovým financiere jako základ tohoto dezertu, je umístěna v čokoládovém kelímku. Každá lžička se stává neodolatelnou, a to díky vkladu z mango-maracuji, což dodává dezertu exotickou svěžest. A pokud vás u filmu přepadne chuť na sladké, s naším dezertem budete připraveni situaci úspěšně vyřešit!

alergeny: 1, 3, 7, 8

Růže

Růže může být symbolem lásky a chutí, stejně jako samotná barva dezertu. Tento okouzlující kousek umělecké sladkosti se skládá z mousse z čokolády Chloé, jemně propojené s ovocným vkladem, který dodává nejen osvěžující akcent, ale také rovnováhu každého sousta. Růže je synonymem k uchvácení všech vašich smyslů. Ochutnáte? Zároveň je tento dezert třeba i vhodným dárkem pro milované ženy ve Vašem okolí. Růže totiž nikdy nikoho neurazí. 


alergeny: 3, 7

Šiška

Pro všechny milovníky luxusu a bohatých chutí máme připravený náš exkluzivní dezert – šiška. Tento lahodný pokrm spojuje harmonii karamelově kaštanové mousse, jemně zakládané v čokoládě, s vkladem z praliné, který dodává jemnou křupavost každému soustu. Elegantní a poutavý vzhled dezertu láká nejedno oko stejně tak jako chuťové buňky.

alergeny: 3, 7, 8

Špička

Milujete tradiční recepty a jemné chutě? Máme pro vás připraveno něco zcela speciálního! Co vše se skrývá uvnitř tak oblíbené špičky? Vanilkový bufler, mousse fleur de cao (kombinace čokolády s intenzivní kakaovou chutí), domácí vaječný likér a šlehanou ganache (hedvábnou směs čokolády a smetany). Každý kousek tohoto lákavého menu se rozplývá na jazyku, přinášejíc neodolatelnou chuť vanilky.

alergeny: 1, 3, 7

Tartaletka

Pro všechny, kdo nemají rádi stereotyp, nabízíme naše tartaletky: tartaletka je malý dortík, který je typicky vyroben z křehkého lineckého těsta, známého jako pâte sablée. Základem je křehké pâte sablée, které spojuje každý kousek do jedinečného celku. V těchto lahůdkách vždy najdete minimálně tři druhy náplní, které se neustále mění, aby měl náš zákazník vždy jiný zážitek. Každá tartaletka je kombinací pečlivě vybraných ingrediencí a kreativity.

alergeny: 1, 3, 7, 8